Wybieramy dobrą nawigację!

Aby pisać o wyborze nawigacji każdy powinien mieć świadomość, że nie ilość dodatkowych funkcji urządzenia ( zestawu głośnomówiącego, możliwości odtwarzania plików MP3 itp.) powinien decydować w pierwszej kolejności o wyborze urządzenia. Jakość nawigacji to decydujący czynnik wyboru. Próbując zdefiniować idealne urządzenie nawigacyjne następujące kryteria oceny uznajemy za najważniejsze:

1. Jakość mapy Polski, która jest wgrana do urządzenia. Jakość mapy europy zachodniej nie ma już tak dużego znaczenia, ponieważ wszyscy producenci posiadają dopracowane mapy.
2. Jakość szybkość i dokładność, przekazywanych informacji słownych, przez nawigacje niezwykle ważna przy szybkiej jeździe na trasie .
3. Czytelny duży obraz drogi, po której się poruszamy lub czytelny obraz strzałkowy: pokazujący zjazd, krzywiznę drogi, sposób zjechania ze skrzyżowania.
4. Łatwa obsługa podstawowych funkcji nawigacji.
4.TMC system omijania korków na drogach Europy Zachodniej, wkrótce w Polsce.
5. Czytelny dostatecznie duży dobrej jakości ekran nawigacji.
6. Bardzo dobrej jakości uchwyt powodujący stabilność urządzenia nawigacyjnego.
7. Możliwość wgrywania kolejnych nowszych wersji oprogramowania.


Pozostałe elementy, którymi należy się kierować przy wyborze nawigacji pod warunkiem, że w/w są spełnione.

8. Grafika 3-D jest przydatna głównie w nocy, pokazując ukształtowanie terenu.
9. Ekran dotykowy w samochodzie funkcja nie zawsze pomagająca w użytkowaniu nawigacji. Jej przydatność zależy głównie od wielkości ikon, w które trzeba trafić aby zmienić opcję. Często pilot może być lepszym rozwiązaniem.
10. Funkcja użytkowania przenośnego nawigacji. Nie każda nawigacja posiada taką funkcję. Polega ona na prowadzeniu pieszych po drogach dla pieszych a nie po ulicach którymi jeździmy. Jej przydatność zależy w głównej mierze od jakości wbudowanego akumulatora, najlepiej aby był on dużej pojemności – umożliwiając kilkugodzinną eksploatację poza samochodem.
11. Bezprzewodowy telefoniczny zestaw głośnomówiący. Element niezwykle przydatny zwiększający bezpieczeństwo jazdy. Nie przydatny jeśli posiadamy już wcześniej zamontowany zestaw głośnomówiący.
12. Odtwarzanie plików muzyki MP3, MP4 , plików WMA, zdjęć, telewizji cyfrowej. Tu odpowiedź zależy od Państwa i waszych upodobań.
13. Producent na pewno znany, zapewniający gwarancję i posiadający dobry serwis.
14. Cena – jest ostatnim kryterium, które należy wziąć pod uwagę jeśli pierwszych siedem w/w jest spełnionych.

Zachęcamy do korzystania z Naszej wiedzy.